Automatická manipulace

Manipulátory

Pro dosažení uceleného efektu z nasazení dopravního systému do výroby je nezbytné zajistit řadu manipulačních operací, na které dopravník nestačí. Do dopravních tras se proto zařazují manipulátory různých typů, které provádějí požadované úkony místo personálu automaticky. Tato skupina zařízení zahrnuje typová zařízení pro standardizované produkty, jako jsou přepravky, palety či řada jiných zařízení, která vyrábíme na míru našim klientům.

Stohovače a odstohovače přepravek nabízíme v pneumatickém nebo elektromechanickém provedení ve výkonové škále od 400 do 1500 kusů přepravek za hodinu, pro palety nabízíme zařízení s výkony od 200 do 600 palet za hodinu.

Přesouvadla jsou určena ke kolmé změně směru v dopravním systému. Náš výrobní program zahrnuje přesouvadla válečková, řetězová a řemenová pro spodní unášení produktů. Sortiment doplňují pneumatická a tlačná přesouvadla pro boční unášení produktů.

Hradítka a stopery jsou určeny k blokování a dávkování toku produktů v dopravních systémech. V naší nabídce je najdete v řadě provedení.

Automatické vkladače nahrazují ruční práci s ukládáním produktů do standardizovaných obalů. V naší nabídce najdete například automatické vkladače na volně ložený chléb s výkonem až 1200 kusů za hodinu nebo automatické vkladače na plnění kartonů a přepravek baleným toastovým chlebem s výkonem až 3000 kusů za hodinu.

Vertikální dopravní systémy jsou víceúčelové zařízení, které lze použít nejen pro vertikální přepravu produktů, jako jsou přepravky, bedny nebo krabice, ale také pro jejich třídění a rozdělování do toků na různých výškových úrovních.

Paletizační linky

Pro ukládání zboží na palety (paletizaci) nabízíme jak klasické paletizační stroje pro zpracování sériově vyráběných a standardizovaných obalů, tak robotizované paletizační linky. Robotizované paletizační linky jsou postaveny na základu paletizačních robotů YASKAWA, jednoho z největších světových výrobců této techniky. Volbu typu paletizační linky vám v závislosti na požadovaných procesech doporučíme a navrhneme.

Robotické linky

Naše nabídka zahrnuje realizaci manipulačních robotických linek nebo buněk na klíč. Jedná se zejména o aplikace typu PICK & PLACE a o manipulace, kde je nahrazena manuálně nebo personálně náročná činnost. Tyto robotické linky a buňky jsou stavěny na zakázku podle konkrétního určení a požadavků klientů. Automatizace je zajištěna použitím špičkových robotů firem YASKAWA a STÄUBLI.

Mezi naše nabízené produkty patří stroje pro automatickou manipulaci, kooperační výrobu, dopravníky a dopravní systémy či ostatních technologická zařízení.